Online marketingAko vylepšiť pozíciu novej web stránky?

Ako vylepšiť pozíciu novej web stránky?

Väčšina podnikateľov alebo živnostníkov sa obracia na online marketingovú agentúru až v čase, kedy majú vytvorenú web stránku. Vtedy začínajú riešiť optimalizáciu, alebo prípravu prezentácie tejto stránky. Veľmi malé množstvo klientov si uvedomuje dôležitosť prípravy pred spustením a možnosť využitia obdobia príprav na posilnenie štartu svojej prezentácie. V pár bodoch sa preto pokúsim zhrnúť podstatné veci, na ktoré by nemal zabúdať žiadny podnikateľ pri príprave svojho webu.

1. Vytvorenie a osadenie úvodnej stránky

Prvým bodom posilnenia štartu web stránky je osadenie úvodnej stránky, ktorá privíta zákazníkov a dá im na známosť, že pracujete na vytvorení webovej prezentácie. Základnou časťou tejto stránky by mal byť formulár s možnosťou registrácie k odberu noviniek a “preklik” k sledovaniu sociálnych profilov.

2. Optimalizácia podstránok

V momente, keď už máte osadenú úvodnú stránku ste získali čas na dotvorenie podstránok a ich optimalizáciu. Mimo originálnej a reprezentatívnej grafiky nemôžete zabudnúť ani na analýzu kľúčových slov, vytvorenie kvalitných textov a podstatné je aj používanie nadpisov, titulkov a množstvo ďalších seo onpage ovplyvňujúcich faktorov.

3. Profily na sociálnych sieťach

Súčasťou kvalitnej prípravy štartu novej web stránky sú aj profily na sociálnych sieťach. Od prvého momentu zahájenia príprav je podstatné riešiť práve aj tie. Naplnenie informáciami, zdieľanie, získanie prvých návštevníkov a hlavne základné publikum, ktoré sa dá ľahko motivovať k návšteve vašej web stránky hneď po jej spustení.

4. Registrácia v katalógoch firiem

Aj keď v súčasnej dobe trendy vyhľadávania a indexácie postupujú trochu iným smerom, stále je tento bod príprav podstatný. Jednou časťou sú spätné odkazy na web stránku, druhou, tou podstatnejšou, sú práve vyhľadávače. Ak si pozriete mailové adresy priateľov, či klientov, väčšina z nich má práve zoznam.sk, azet.sk a podobne. Vďaka tomu je využívanie vyhľadávania v týchto katalógoch veľmi pravdepodobné.

Príprava akéhokoľvek projektu je veľmi podstatná a netreba podceniť žiadnu jej časť. Vďaka týmto pár bodom sa nestanú zázraky, ale verím, že pomôžu k lepšiemu štartu novej web stránky a následnému umiestneniu vo vyhľadávačoch.

Idem hore