Online marketingWeb stránka za 40, alebo 4000€?

Web stránka za 40, alebo 4000€?

Aká je cena kvalitného webu?

Pri štarte podnikania je asi najštandardnejšou otázkou miera možných investícii a ich presné použitie. Je to úplne normálne, keďže len veľmi malé percento podnikateľov, hlavne začínajúcich, má neobmedzené rozpočty a je v pozícii, keď nemusí pozerať na smerovanie svojich finančných prostriedkov. Na úvod môžu domáce riešenia priniesť svoje ovocie, ale len do určitej miery, Z dlhodobého hľadiska a porovnávaní s konkurenciou je tu pár otázok. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký je rozdiel medzi webom, ktorý si vytvoríte s pomocou jednoduchých hostingov svojpomocne, pričom náklady na zhotovenie takejto stránky sú minimálne, a medzi web stránkou od profesionálov, ktorej cena je úplne niekde inde?

Vyskúšajme si zhrnúť, čo všetko je potrebné na web stránku, ktorá nie je pekná iba na prvý pohľad, ale dokáže zaujať, prilákať zákazníka, a dokonca, je indexovaná aj vyhľadávačmi.

Aby investície mali zmysel a šancu na návrat, je potrebné, aby sa web zobrazoval vo vyhľadávačoch. Základom je prirodzené vyhľadávanie, k čomu potrebujeme SEO špecialistu, ktorý je schopný vytvoriť prekombinovanú štruktúru s potenciálom na úspech. 

V prípade záujmu o umiestnenie na prvých troch pozíciách vo vyhľadávaní, musíme prizvať PPC špecialistu, ktorý je schopný nastaviť kampane tak, aby sa nejednalo o zbytočne vyhodené peniaze von oknom, ale priniesli nám reálnych zákazníkov.

Keď už máme zákazníka na našom webe, stále si nemôžeme byť istý predajom, kým nie je objednávkový formulár vyplnený a odoslaný. V tomto momente nastupujú do hry dvaja podstatní ľudia. Grafik a copywriter. Prvotné oslovenie zákazníka zvláda šikovný grafik bez problémov, ale doťuknúť objednávku k vrcholu musí zabezpečiť text, ktorý zákazníka presvedčí o dobrom rozhodnutí a natoľko ho zaujme, že nie je schopný opustiť web bez šťastného konca. Takže tento pár spĺňa veľmi podstatnú pozíciu pri tvorbe úspešného webu. 

Samozrejme, v žiadnom prípade nemôžeme zabudnúť na rýchlosť tejto doby. Nikto nie je ochotný čakať, kým sa mu na telefóne načíta váš web. Aby sme boli schopný uspieť, načítanie by malo prebehnúť do troch sekúnd, čo dokáže zabezpečiť práve zdatný programátor. Lenže ani po načítaní webu nikto zo zákazníkov nemá čas blúdiť po podstránkach a hľadať informácie, pre ktoré tam prišiel. Kvalitnú, jednoduchú, funkčnú a hlavne prehľadnú štruktúru zabezpečuje UIX špecialista, ktorý jednoducho navedie zákazníka tam, kam potrebuje. 

Základ k vytvoreniu kvalitného webu už máme zhrnutý. Teraz nám vzniká otázka, či toto všetko si dokáže zabezpečiť jednotlivec svojpomocne doma cez free hosting, alebo je potrebné investovať do profesionálov, ktorí vedia ako na to a dokážu ponúkané produkty skutočne aj predať.

Idem hore